Ламінація меблевих фасадів

Ламіновані фасади МДФ.

Що таке МДФ? MDF (Middle Density Fiberboard) — перекладається як Дрібно Дисперсійна Фракція — часто використовуваний матеріал для виробництва меблевих виробів. З різних видів облицювання МДФ ми розглянемо ламінування, тобто покриття плівкою ПВХ.

Плівка ПВХ (полівінілхлорид) — золота середина між варіантом фасаду з ДСП або фарбований. За допомогою меблевої плівки з'являється можливість створити фасад з різною текстурою, різними відтінками кольору (глянцевим і матовим, або ж різнобарвним). Зустрічаються плівки з копією натуральної деревини або каменю. Також популярними останнім часом стали фасади в плівці з так званим ефектом Soft-touch, перекладається з англійської як «м'який на дотик». Але в незалежності від дизайну декору, плівка досить довговічна.
Так як же проходить процес виробництва фасаду в плівці ПВХ?

Порізка це перший етап. Якісні плити необхідної товщини потрібно розпиляти на деталі певних розмірів. Ці розміри беруться з попередньо складеного розкрою оператора. В роботі використовується форматно-розкрійний верстат. Другий етап це фрезерування. За допомогою різноманітних фрез робиться фрезерування фасадів за бажанням клієнта. Внутрішнє фрезерування виконують з урахуванням вибору кольору і фактури майбутньої ПВХ плівки. Ну і нарешті третій етап ламінування. Це процес покриття заготовок з МДФ під високими температурою і тиском, плівкою ПВХ. За допомогою спеціального пістолета наноситься 2-х компонентний клей на поверхню фасаду. При нагріванні він добре просочується в основу, а в процесі застигання забезпечує надійне з'єднання підстави з ПВХ покриттям. Перед тим як перейти до ламінації клей повинен добре вбратися і підсохнути. Для цього оброблені МДФ фасади розкладають на спеціальних стелажах в горизонтальному положенні. Сушка відбувається в природних умовах з нормальним показником вологості повітря. Після цього деталі розкладають на спеціальному вакуумному столі. Між фасадами залишають зазори, що становлять приблизно 50-70 мм. Над цим столом майстер натягує ПВХ плівку і фіксує її по периметру металевою планкою, яка виконує роль притиску. Натягнуту над меблевими фасадами плівку розігрівають до певної температури чим домагаються рівномірної термообробки, щоб плівка стала однаково еластичною і добре покрила МДФ плити навіть з найскладнішим фрезеруванням. Розігріта плівка повинна рівно і гладко лягти на заготовки, точно повторюючи їх форми. Для цього з простору між МДФ фасадами і натягнутим ПВХ матеріалом відкачують повітря — створюють вакуум. У підсумку, плівка точно покриває фасади, а своєю температурою розігріває клей, який був нанесений на лицьову поверхню раніше, тим самим посилюючи його клейові здібності. Після цього деталям дають час охолонути, що становить приблизно 3-5 хвилин, цього часу достатньо, щоб ПВХ плівка приклеїлася до поверхні фасаду. Далі фасад вирізають, обрізають і передають на упаковку.

Що стосується експлуатації даного виробу варто відзначити: нестійкість до дуже високої температури (наприклад, гарячу сковорідку, чайник на плівку ставити не можна) . Також не рекомендується використовувати миючі засоби які містять абразив. Необхідно оберігати від попадання прямих сонячних променів.

Дотримуючись цих простих правил, фасад прослужить вам багато років і буде радувати око на ваших вишуканих меблях.